CHLORSEPT

Dostępne: 1L, 5L, 20L


ZWALCZ SARS-CoV-2

Pragniemy poinformować, że w ofercie naszej firmy znajduje się preparat CHLORSEPT DDD-1, nr pozwolenia na obrót produktem biobójczym PB/1892/TP/2020, przeznaczony do stosowania w różnych miejscach.
Z zastosowaniem preparatu CHLORSEPT DDD-1 można przeprowadzić skuteczną dezynfekcję  między innymi peronów, przystanków autobusowych, chodników, przejść dla pieszych, szatni, składów, magazynów ścian i podłóg.
Może być stosowany w miejscach pracy, w tym w przemyśle spożywczym, opiece zdrowotnej i użyteczności publicznej.
Służy również do dezynfekcji zakładów i instalacji przemysłowych, klimatyzacji, pojemników na odpady i powierzchni mających kontakt z żywnością (po użyciu spłukać powierzchnie, które mogą wejść w kontakt z żywnością wodą przeznaczoną do spożycia).

Preparat wykazuje skuteczne działanie wirusobójcze (także w stosunku do wirusów otoczkowych m.in. SARS-CoV-2) oraz bakteriobójcze i grzybobójcze.
Preparat zawiera chlor – oprócz działania dezynfekującego posiada doskonałe właściwości usuwania nieprzyjemnych zapachów, oraz „doczyszczania” powierzchni.
Preparat bezpiecznie może zostać dodany do wody z detergentem (w ilości 50 – 100 ml na 10 litrów wody) – takim roztworem mogą zostać myte powierzchnie mineralne takie jak lastriko, płytki gres; w przypadku powierzchni wykonanych z tworzyw sztucznych – linoleum, panele, parkiet – należy na małej powierzchni sprawdzić, czy roztwór nie odbarwia traktowanej powierzchni.
Roztworem preparatu można dezynfekować – klamki, stoły  i szafki w kuchniach, stoły, krzesła i inne przedmioty użytkowe w jadalniach i stołówkach, szafki w szatniach, powierzchnie magazynowe i meble magazynowe.
Substancja aktywna działa bardzo szybko – po kilku minutach traktowana powierzchni jest wolna od wirusów i bakterii, a charakterystyczny zapach chloru znika po wywietrzeniu pomieszczenia (mniej więcej po kilkunastu minutach).
Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt domowych (w rekomendowanych stężeniach oraz przy zastosowaniu zgodnie z instrukcją, uwalniający się chlor nie jest niebezpieczny). Substancja aktywna w wodzie ulega szybkiemu rozkładowi zaś w powietrzu ulega fotolizie. Podchloryn sodu jest substancją nieorganiczną, tak więc nie wywołuje powstawania oporności drobnoustrojów.
Nie pozostawia tzw. depozytów, stąd po wyschnięciu powierzchnia jest całkowicie bezpieczna – nie zawiera preparatu.
Instrukcje:
1. Instrukcja stosowania preparatu CHLORSEPT DDD-1 do dezynfekcji powierzchni (ściany, podłogi itp.):
– pracuj zawsze  uprzednio zabezpieczając dłonie przed preparatem i roztworem roboczym
– odmierz 50 – 100 ml preparatu CHLORSEPT DDD-1 – wlej odmierzoną ilość preparatu do 10 litrów wody
– dodaj detergent jeżeli roztwór ma zostać wykorzystany również do mycia powierzchni
– pozostaw do wyschnięcia – nie spłukuj wodą !

2. Instrukcja stosowania preparatu CHLORSEPT DDD-1 do dezynfekcji klamek i przedmiotów małych rozmiarów oraz powierzchni trudnodostępnych, za pomocą ręcznych (dłoniowych) opryskiwaczy, pojemność 1 litr:
– pracuj zawsze  uprzednio zabezpieczając dłonie przed preparatem i roztworem roboczym
– odmierz 5 – 10 ml preparatu CHLORSEPT DDD-1 – wlej odmierzoną ilość preparatu do spryskiwacza z wodą
– po spryskaniu klamek i innych przedmiotów możesz przetrzeć je ścierka lub ręcznikiem papierowym
– pozostaw do wyschnięcia – nie spłukuj wodą !