FARMSTERIL

Dostępne: 1L, 5L, 10L

FARMSTERIL marki Najlepsza Dezynfekcja, to profesjonalny preparat wieloskładnikowy z aktywnym chlorem o odczynie zasadowym do utrzymania higieny w miejscach przetrzymywania, chowu i hodowli zwierząt.
Posiada właściwości wirusobójcze.
Zwalcza m.in. ASF oraz ptasią grypę.
Badania właściwości wirusobójczych wykonano w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach zgodnie z normą PN-EN 14675:2015 przeznaczoną dla środków dezynfekcyjnych stosowanych w obszarze weterynaryjnym.
Zawiera stabilizowany chlor (15%), dzięki czemu nie ulega szybkiemu rozkładowi w kontakcie z substancjami organicznymi. Jest silnym preparatem, który nie wymaga długiego okresu karencji a pomieszczenia odkażane można użytkować już po 6 godzinach od wykonania zabiegu. Farmsteril należy stosować wszędzie tam, gdzie odkażanie innymi substancjami chemicznymi niż chlor nie jest wskazane.
Farmsteril należy stosować do odkażania: podłóg, ścian, sufitów, ruszt, baterii (klatek), klatek do transportu zwierząt, karmideł, magazynów żywca, kojców dla zwierząt, uli oraz urządzeń pasiecznych, basenów i kontenerów do przetrzymywania i transportu ryb, narzędzi oraz urządzeń używanych w gospodarce rybackiej, wylęgarniach ryb itp.
Farmsteril można stosować poprzez oprysk lub zamgławianie „na zimno”.
Farmsteril może być dodawany do mleczka wapiennego (wapno hydratyzowane) stosowanego do bielenia kurników, chlewni i obór.
Skład chemiczny: stabilizowany chlor 15%.
Zastosowanie i sposób użycia: zalecane stężenie: 0,5-1%; 1L roztworu na 3-4 m² powierzchni.
Farmsteril można stosować poprzez oprysk i zamgławianie na zimno.
Bielenie/wapnowanie: 300 ml preparatu/100 m² wapnowanej powierzchni.
Dobrze wymieszać z mleczkiem wapiennym w proporcjach: 25kg wapna hydratyzowanego / 100-125 L wody / 0,6 L Farmsteril = 200 m² wapnowanej powierzchni.

Trwałość: 12 miesięcy od daty produkcji

Dostępne opcje: 1L, 5L, 10L

PRODUKT BIOBÓJCZY nr pozwolenia 4417/11

PRODUKT POLSKI